Коневъдството няма повече мистерия

         Наред с многото положителни неща които са се случили през този период в България, отпечатъка на социалистическото развитие е оставил и своите негативни последици. А именно: племенните коне и работата с тях е била само държавен приоритет, контактите на страната с външния свят са се ограничавали само със социалистическите страни, създаването на нестопански организации в областта на коневъдството с участие на частни собственици на племенни коне не е било възможно, създаването на кадри и специалисти в областта е било възможно само в държавните стопанства и други подобни ограничения които към сегашния момент сформират един голям процент от негативни резултати.   

Холката е средно висока или висока, а гърбът и поясницата са средно дълги и добре замускулени.

В допълнение, фотоволтаичните системи, тоест системите от слънчеви панели, често се монтират върху конюшни или складове. Ако вече сте инвестирали във водоструйка за почистване на фермата, можете също така да почистите добре фотоволтаичните системи с нея и съответните аксесоари.

ПЕРСПЕКТИВИ И ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВА НА ПРОФЕСИЯТА: Възможности за работа – Придобилите квалификация по професията намират своята професионална реализация в отрасъл „Селско стопанство“, подотрасъл „Животновъдство“ в семейни и арендни стопанства, кооперации, сдружения и фирми.

Окръжните постоянни комисии като локални структури на племенната дейност играят изключително важна роля в по­добряване на качествата на местните коне и вноса на жребци и кобили от чужбина. Независимо от стихийния до известна степен характер на развъдно-подобрителната работа още по онова време развитието на държавното и частното коневъд­ство се е превърнало в държавно мероприятие, поощрявано с редица последвали първите два нови закони постановления и решения. Наследници на окръжните постоянни комисии са племенните разсадници, прераснали в племенни инспекции, а на по-късен етап - в селекционни центрове по животновъд­ство.

Чистокръвните английски коне притежават жив темпе­рамент, енергия и желание за работа.

Езда, коне

Можете да подобрите статията, като добавите благонадеждни източници. Неподкрепени с източници материали могат да бъдат оспорени и премахнати.

Използват се като средство за предотвратяване на заболявания, както и за да компенсират липсващите вещества в организма. За хранене на конете се използват

Коневъдство – първа степен на професионална квалификация. Обучението е свързано с усвояване на методите за отглеждане и развъждане на коне.

В България се правят опити за отглеждане на неевропейски видове говеда, като например одомашнен (домашен) тибетски як (в ловно стопанство „Витиня“) и зубър (в ловно стопанство „Воден“).

Намира се край Шумен, в района на „Кабиюшката могила", откъдето е взел и името си.

Основните рисисти породи са Американският, Френският, Орловският и Руският рисак. Рисистите коне са предназначени предимно за хиподрумни надбягвания с двуколки, поради характерната за тях способност за Коневъдство бързо движение в тръс. Коне от тези породи се развъждат в конезаводите Ст. Караджа гр. Балчик и Хан Аспарух гр. Разград, както и в много частни стопанства. Интересът към тези коне от страна на любителите на хиподрумни надбягвания е значителен, а приходите от тотализатора в развитите страни непрекъснато растат.

Макар и по-бавноподвижно, магарето е вършело същите функции, а разходите по отглеждането са му по-ниски в сравнение с тези при конете.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Коневъдството няма повече мистерия”

Leave a Reply

Gravatar